Letní dovolená v ČR

Po řadě let, kdy byly trendem dovolené u moře, dnes lidé s chutí tráví odpočinkový letní čas v České republice. Uvažujete-li o letní dovolené v Čechách, čeká vás příjemný úkol vybrat to správné místo a ubytování. Někdo si přeje hotel s bazénem, další dá přednost klidnému penzionu či apartmánu a stále větší oblibě se těší i pronájmy celých rekreačních chat a chalup. Víte, co vám oblíbené regiony mohou nabídnout?


České Švýcarsko, malebná krajina plná překvapení

Máte-li rádi svěží přírodu, malebnou krajinu s tajuplnými skalními městy, údolími se zurčícími potůčky a k tomu rádi kráčíte i po stopách historie, navštivte České Švýcarsko. Tato kouzelná oblast na severu Čech je skutečně plná překvapení. Monumentální Pravčická brána, Kyjovské údolí, pozůstatky skalních hradů, Edmundova a Divoká soutěska ve Hřensku, zámek Děčín, to je jen několik nejzajímavějších míst, která byste určitě měli navštívit. Svou dovolenou můžete strávit jako v pohádce v některém z objektů lidové architektury. V oblasti Tiských stěn nabízí kvalitní ubytování Tisá a Děčínský sněžník.

ceske-svycarsko-kolaz


Krkonoše, nádherná příroda s úžasnými výhledy

Naše nejvyšší hory jsou v létě rájem milovníků přírody a turistiky a v pestré nabídce najdete ubytování od horských chat až po luxusní hotely. Známá horská střediska jsou výchozími místy hřebenových túr i příjemných cest podhorskou přírodou. Ze Špindlerova Mlýna můžete vystoupat ke státní hranici a dojít ke Sněžným jamám, nebo zamířit přes Zlaté návrší k Pramenu Labe. Z Pece pod Sněžkou vás dech beroucí trasa provede Obřím dolem až na Sněžku, případně vám část trasy zpestří cesta lanovkou přes Růžohorky.  Oblíbená ubytování Harrachov nabízí v hotelech i penzionech, např. stylovém penzionu Pretty s venkovním bazénem. Odtud vás dovede pohodlná cesta k Mumlavským vodopádům. Poté můžete vyjet lanovkou na Čertovu horu, zamířit na Rýžoviště a odtud se vydat třeba po trase Včelí NS Jana Harracha.

krkonose-kolaz


Adršpach a Broumovsko, svět (nejen) tajuplných skal

Broumovsko spolu s rozsáhlým Adršpašsko-teplickým skalním labyrintem je pro zážitky a načerpání nových sil jako stvořené. Skalní město s bizarními pískovcovými útvary je oázou pohody, kde na vás navíc čeká průzračné jezírko, zříceniny skalních hradů Adršpach, Střmen a Skály či rozhledna Čáp. Značené trasy vás provedou krásnou okolní krajinou, můžete vystoupat na stolovou horu Ostaš s Frýdlantskou vyhlídkou, na kolech si vyjet do Javořích hor, navštívit Broumovský klášter včetně sklepení, kde jsou vystaveny mumie vamberských měšťanů i zamířit do nedalekého sousedního Polska. Příjemné ubytování Adršpašsko a Broumovsko poskytne například dobově vybavená roubená Chalupa 33 v těsné blízkosti Adršpašských skal, rodinný penzion Benešov v Javořích horách, či třeba chata Vyhlídka s letní terasou a nádherným výhledem v obci Janovičky.

adrspach-kolaz


Orlické hory i podhůří

Pokud byste se rozhodli prožít dovolenou v Orlických horách či na jejich pomezí, krásnou a klidnou dovolenou strávíte na Samotě Adelheid v Bartošovicích. Zamířit můžete také k nedaleké vodní nádrži a ubytovat se zde v oblasti Pastviny a Dolní Morava např. v penzionu Lesanka. Dále můžete směřovat pod Králický Sněžník na pomezí hor na Dolní Moravu, obce s okolím protkaným bohatou sítí cyklostezek, kde si na své přijdou i příznivci vojenské historie při prohlídce původních objektů linie opevnění hranic.

orlicke-hory-kolaz

Kde leží Weesenstein?

Weesenstein

větší mapa

Byli jste už… ?

Zámek Moritzburg najdete nedaleko Drážďan a pouhý krátký pohled vám bude stačit na to, abyste zadumali, kde jste již viděli podobnou stavbu. Brzy byste si vzpomněli, že šlo o pohádku Tři oříšky pro Popelku, která se tady natáčela.

http://moritzburg.cz

Letní dovolená v ČR | Kontaktní formulář | Mapa stránek