Prohlídky zámku Weesenstein

Prohlídka zámku vám zabere přibližně necelé dvě hodiny. Stálá expozice se zaměřuje na saskou minulost, ale v obráceném pořadí. Během prohlídky očekávejte ukázky historického mobiliáře. Za vaši pozornost rozhodně stojí cenná sbírka tapet z 18. a 19. století, kromě jiného čínské papírové tapety zobrazující scény z každodenního života. Tato část je představována životním stylem 19. století, tedy v době, kdy byl zámek soukromým sídlem saské královské rodiny.

Posléze vstoupíte do panské obytné části s reprezentativním přijímacím sálem a se zařízením využívaným králem Janem. Malý sál reprezentuje neorenesanční styl podle Gottfrieda Sempera. Sám Saský král se postaral o překlad Danteho Božské komedie do němčiny.

Do středověku se přenesete cestou zámeckým schodištěm do sklepení hradu a do ostatních místností. Návštěvníky provází okruhem značka kola. Právě tento symbol je označením pohybu a také osudu.

zámek Weesenstein

Kde leží Weesenstein?

Weesenstein

větší mapa

Tipy na výlet

Celodenní výlet a skvělý zážitek, to vše vám nabídne Ještěd, unikátní technická památka, která se tyčí nad Libercem. rozhledna a vysílač Ještěd.

Letní dovolená v ČR | Kontaktní formulář | Mapa stránek