Skleněná manufaktura Volkswagen

Skleněná manufaktura Volkswagen stojí na okraji Velké zahrady v Drážďanech. Gläserne Manufaktur je tím pravý místem pro milovníky techniky, protože si tady mohou prohlížet výrobu automobilů Touareg, Volkswagen CC a VW Phaeton. Luxusní limuzína Phaeton symbolizuje nejvyšší kvalitu  tradiční umění a nadčasovou eleganci. Budova závodu je vyrobena převážně ze skla a doplňují ji kov a beton. Manufaktura je příhodným označením, protože i s pomocí moderních technologií je tady spousta ruční práce, kterou obstarávají profesionální montéři.

Určitě vás napadne, jak je to s hlučností v této lokalitě – nedaleko botanické zahrady. Ven se z vnitřních provozů takřka nic nedostane. Továrnu obklopuje mnoho stromů. Dokonce vás překvapí i vnitřek továrny, kde jsou výrobní provozy dokonale čisté. Zrovna tak montéři si mohou dovolit bílé kombinézy. Dominantu závodu tvoří vozová věž s výškou 40 m. Šestnáct podlaží umožňuje umístění takřka tří stovek vozidel. V budově je pro návštěvníky připraveno sedm videoterminálů

Od roku 2001 tady byly vyrobeny deseti tisíce vozidel a zdá se, že každým rokem se staré rekordy přebíjejí novými. Jestliže nepatří němčina k vašim hobby, zkuste sobotní prohlídky v českém jazyce. Konají se každou sobotu od 14  hodin a někdy jsou i speciální české exkurze. Pořádají se i speciální prohlídky pro děti. Je možné si zarezervovat konkrétní termíny pro skupiny (maximum 15 osob). Návštěvnické okruhy jsou velmi žádané a rozhodně to zkuste i vy. Závod je také místem pořádání nejrůznějších společenských a kulturních akcí.

Vstupné zaplatíte 5€.

Kde leží Weesenstein?

Weesenstein

větší mapa

Letní dovolená v ČR | Kontaktní formulář | Mapa stránek