Velká zahrada Drážďany – Grosser Garten, Dresden

Největší zelenou plochu zastavěné části města Drážďany využívají místní i turisté k provozování rozmanitých sportovních aktivit. Zajezdíte si tady na kole, na skatu, zaběháte si, zaházíte létajícím talířem, zahrajete badminton. Dobře se vám bude jezdit po barokně symetrickém parku na kolečkových bruslích, který je propleten rovnými a hladkými cestami. Věnovat se můžete i pěkným procházkám a mezitím můžete při chůzi obdivovat různou květenu v botanické zahradě, umístěné v rohu Velké zahrady – severozápadním směrem. Do botanické zahrady bez problémů vstoupíte z ulice Stübleallee. K parku patří i zoologická zahrada o rozloze 13 ha. Jedná se o čtvrtou nejstarší ZOO v Německu, která byla založena v roce 1861. V zoologické se můžete podívat na okolo 350 druhů zvířat. Pro návštěvníky jsou připraveny expozice Africký dům, výběh šelem, pavilón žiraf, akvária a terária, Opičí dům a orangutani, podzemní ZOO, žirafí dům nebo výběhy a voliéry ptáků.

V období od jara do podzimu se nechte svézt Drážďanskou zahradní železnicí s otevřenými vagóny. Okružní jízda s mnoha památkami se zalíbí všem věkovým kategoriím. Vlak jezdí denně kromě pondělí. Na západní straně zahrady zajděte do skleněné manufaktury firmy VW, kde se vyrábí luxusní skleněné modely. S výstavbou populárního parku začal kurfiřt Johann Georg III. v roce 1678 a vznikly rovná stromořadími dle francouzské inspirace. Velká zahrada byla zpřístupněna veřejnosti v roce 1814. Během náletů na Drážďany v únoru 1945 došlo k velkému poškození zahrady. Všechny budovy byly spáleny a historická fakta mluví o 170 kráterech na zdejším prostoru.

Park doplňuje palác zasazený do průsečíku hlavních os. Jedná se o ukázku barokního umění stavitelů. V současné době se tady pořádají slavnosti mezi zelení. Teplejší část roku je obdobím pro využití jeviště pod širým nebem. Velký ohlas má loutkové divadlo. K dalším atrakcím patří Karolínino jezírko (Carolasee) s možností projížděk na loďkách – v jižní části parku.

Do Grosser Garten se dostanete od železniční stanice rychlodráhy S1 – Dresden Strehlen, je to cca 400 m od okraje zahrady. Autem sem přijedete po dálnici D8/A17 a sjedete na Ausfahrt – sjezd s číslem 3 a pokračujete do středu města po B 170 a dle směrovek.

Kde leží Weesenstein?

Weesenstein

větší mapa

Letní dovolená v ČR | Kontaktní formulář | Mapa stránek